Logo

Õpetajate tuba

Sotsiaalministeerium saadab kooli inspekteerima arsti. Meeste meeli hoiab elevil koolidevaheliseks bridzhiduelliks valmistumine. Naispere valmistub "innukalt" igasuviseks ellujäämiskursuseks, mida elukaugemad inimesed ka lasteekskursiooniks nimetavad. Direktori raev tabab Endlit, Endli raev Jürgenit. Põhjuseks Julia. Aga lõpp on õnnelik.
13. juuni 2004 - VIIMANE! Arst (ehk kooliekskursiooni rõõmud)
Sotsiaalministeerium saadab kooli inspekteerima arsti. Meeste meeli hoiab elevil koolidevaheliseks bridzhiduelliks valmistumine. Naispere valmistub "innukalt" igasuviseks ellujäämiskursuseks, mida elukaugemad inimesed ka lasteekskursiooniks nimetavad. Direktori raev tabab Endlit, Endli raev Jürgenit. Põhjuseks Julia. Aga lõpp on õnnelik.
6. juuni 2004 - Võrdõiguslikkus (ehk rõõmu lastest)
Endlit tabab atakk. Jürgen viib hoopis Julia haiglasse. Direktor tõestab tegudega, et õpetamine on käkitegu. Helju saab nautida kabinetivõimu. Uuendusi ründab sisse uksest ja aknast, ootamatuid külalisi ühes nendega. Aga mõni laps ei olegi teretulnud?
30. mai 2004 - Kuldmedal ohus (ehk nimi pole naljaasi)
Endel saab teada, miks Lasnamäe on üle kõige. Mari tahab lapsele ontlikku nime. Gennadi läheb nõelravile, Helju tuleb taastusravilt. Julia isa esitab tingimusi, aga Puslak ei anna alla. Töömees Pärtel ilmutab initsiatiivi oma peaga mõtlemises.
23. mai 2004 - Kevadväsimus (ehk võõras mees koolimajas)
Nõrgemaid niidab kevadväsimus juba veebruaris, ent õpetajad panevad maini vastu. Alles siis löövad vankuma nii Puslak, Gennadi, Jürgen kui Mari. Helju kukub üldse maa peale. Ahistaja ründab Juliat. Lahast ja kanderaami kulub marjaks ära mõnelegi.
16. mai 2004 - Kättemaks (ehk eluks ajaks Kanaaridele)
Mari sunnib Endlit Lasnamäele kolima. Helju ei hoia Lindat õrritades värve ega inventari kokku. Töömees Pärtel leiab ennast interpreteerimas piibli kaant. Direktor avastab, et on tõmmatud jõledasse petuskeemi ja teda tabab shokk. Julia oskab jälle meestel jalus olla.
9. mai 2004 - Ministri kiri (ehk ka direktor on mees)
Minister Maimets kirjutab Lindale kirja. Helju Tiit relvastub käsitsivõitluseks. Direktor Puslak saab päästa, mis päästa annab. Töömees Pärtel astub areenile. Mari Säär avastab eesti mehed.
2. mai 2004 - Lapsed (ehk möödaniku unustamatu taak)
Endel Hakkaja võitleb kurja juurikaga. Gennadi Kuningas avastab demograafilise pommi. Kapo arhiivi kaasabil paljastatakse Helju Tiidu iidse Linda-foobia tagamaa.
25. aprill 2004 - Peretüli (ehk välismaale tööle)
Telefoniterrorist tahab Lindast lahti saada. Õnnelikud õpetajad põgenevad välismaale, aga Endlit ei lubata! Mängu tuleb revolver. Julia alistub Jürgeni võimule ja võludele. Mari suust lipsab saladus.
18. aprill 2004 - Asendusõpetaja (ehk Siberi ime)
Helju Tiit teeb Linda Kaljulaiule schumacherit, tagajärjeks trauma. Lahendatakse kaadriprobleeme, abiks haridusministeeriumi esmaabiteenus. Endel rakendab politseikursustel õpitut kolleegide peal, kuid Kuningat juba nii lihtsalt ei murra. Jürgenit tümitab force majeure, Puslakut ootab must-valge üllatus.
11. aprill 2004 - Kohutav tõde (ehk noored kardirajal)
Helju Tiit ei salli Juliat ja saab karistatud. Endel tahab meheks saada ja võtab südame rindu, Marile see meeldib. Puslak võitleb koolile kuldmedalit. Tõde Kanaaride kohta ujub päevavalgele. Jürgen organiseerib kollektiivile psühhiaatrilise esmaabi.
4. aprill 2004 - Koer (ehk uustulnuka läbikatsumine)
Jürgen satub öösel peale Lindale. Helju vihkab gloobust. Julia looderdab. Gennadi mängib kainena malet. Uustulnukas võetakse läbi katsuda. Emasel koeral on minekut. Ohjad on Puslaku käes.
28. märts 2004 - Uus kolleeg (ehk kummipardiga Kanaaridele)
Helju kannab kauna. Raamatud põlevad. Gennadi peab Jürgeni peiesid. Linda ei oska ujuda. Noored lähevad kinno. Uus kolleeg on kõigile üllatus.
21. märts 2004 - Kuldkriit (ehk Jürgeni tõus ja langus)
Pärast pikka haiglaravi pääseb direktor koolisele ravile. Jürgenit tabab saatuselöök. Õpetajad ei saa aru, milleks on maailmas muudki peale murede olemas. Helju solvub Linda peale, Linda ei jää vastust võlgu. Keegi ei hakka jooma.
14. detsember 2003 - Saladus (ehk üürileandmine)
Tänu Endel Hakkaja nutikusele pääsetakse lähedale direktori pikaajalisele saladusele. Tõde tuleb ilmsiks Helju Tiidu abiga, kuid pole meeldiv kellelegi. Seda enam, et Gennadi Kuningas saab kuulma solvavaid tulevikuplaane.
7. detsember 2003 - Kondoom (ehk tõelised probleemid)
Viimaks lõpebki tühi jahumine ja tegelema hakatakse tõsiste asjadega, vähemalt Mari Sääre arvates. Sama tõsine on Puslak, kui katsetab enda peal uut tüüpi koolijuht-firmajuhi rolli. Gennadit see kõik ei loksuta, tema lohutab Juliat.
30. november 2003 - Sünnipäev (ehk vahetusõpilane)
Taas on käes kauaoodatud päev, kus kollektiiv saab vääriliselt meeles pidada Linda Kaljulaidu. Natuke rikub peorutiini seik, et tuleb valida vahetusõpilane, kes pääseb aastaks Ameerikasse. Plusse-miinuseid on nii Julial kui Jürgenil.
23. november 2003 - Spordipäev (ehk vägivald on kole)
Endel Hakkaja on õhinat täis, kuna temale usaldas direktor kollektiivi ettevalmistuse spordipäevaks. Direktor omakorda testib võistkonna ette sobivat lippurit. Aga Gennadi Kuningas ja Mari Säär avastavad arsti ukse tagant vere.
16. november 2003 - Inspektor (ehk kadunud kellad)
Kooli ähvardab maanduda haridusministeeriumi kontroll. Vana kalana ei lähe direktor selle pisiasja pärast endast välja. Kuigi õpetajad on valmis vastupidist kahtlustama. Lõpuks leitakse koolirahu saavutamiseks nipp, mis, üllatus-üllatus, ka töötab.
9. november 2003 - Kodukülastus (ehk rahvakombed ausse)
Kui väga tahta, sobib kodukülastuseks iga põhjus, ole sa õpetaja või inimene. Aga tõbisevõitu vene keele õpetaja, vastupidi, oskab sobib kooli tulla kasvõi ilma põhjuseta. Samal ajal kasutab direktor Jürgenit oma strateegilistes plaanides taktikalise etturina.
2. november 2003 - Sõpruskool (ehk pommüllatus)
Kui avaneb võimalus saada sõpruskool päris välismaalt, ei hoia direktor külalislahkust vaka all. Vastuvõtt olgu vägev, selle nimel saavad enim rassima G. Kuningas, H. Tiit ja mõistagi Jürgen. Viimane oskab taas supi kokku keerata, ent sedapuhku sellest ka välja tulla.
26. oktoober 2003 - Ametiühing (ehk orjade mäss)
Kui koormus tõuseb, aga tasu mitte, ja lisaks ähvardab töökeskkond tervisehäiretega, pole mässuilmingute teke mingi ime. Õnneks eelistab kaasaegne maailm ülestõusule ametiühinguliikumist. Et senine esimees Gennadi Kuningas on rivist väljas, tuleb naisõpetajatel oma peaga hakkama saada. Kui Puslak vandenõust haisu ninna saab, tuleb temalgi ajusid pingutada. Osades Ita Ever, Madis Milling ja Henrik Normann.
19. oktoober 2003 - Portree (ehk fotomälestusi Itaaliast)
Käivad kuulujutud, et oivik Julia on suvevaheajal Itaalias käies millegi ennekuulmatuga hakkama saanud. Teema huvitab ka direktor Puslakit, kuid samal ajal tuleb tegeleda ka uut liiki kollektiiviteraapiaga. Nimelt on ta nõuks võtnud, et ka tema äraolekul peaksid õpetajad oma toas viibima tema turvalise pilgu all. Portree autoriks on loomulikult Jürgeni isa. Stsenarist Peep Pedmanson.
12. oktoober 2003 - Jalgratas (ehk tervislikud eluviisid)
Endel Hakkaja otsustab hädade sunnil tervislikke eluviise harrastama hakata. Tema jalgrattavaimustus jääb millegipärast Mari Säärele hambusse. Loomulikult jääb kooliruumides peremeheta vedelev ratas silma Jürgenile ning selle huvi katastroofilisi tagajärgi saab omal nahal tunda direktor Puslak.
5. oktoober 2003 - Vargus (ehk turvalisus ennekõike)
Tibusid loetakse sügisel, samuti ka kooli inventari. Selgub, et suvega on väärtuslikum osa sellest kaduma läinud. Direktor algatab erajuurdluse ja asjad leitaksegi 300 meetri kaugusel koolimajast. Mõistagi osutub süüdlaseks Jürgen. Väikest lohutust pakub siiski Jürgeni isa nutikas äriplaan. Osades Madis Milling, Henrik Normann, Ita Ever, jt. Rezhissöör Tambet Tasuja.
28. august 2003
Kodumaise komöödiasarja esimeses osas algab kooliaasta. Nagu kombeks, tervitab kooliperet direktor, kelle ülevaatlik ja isalik kõne valgustab nii minevikku kui tulevikku. Õpetajate toas peetakse tavapäraseid suvevaheajapeiesid, unistades aina parematest töökohtadest. Halva üllatusena selgub, et kooli suurim marakratt on 12. klassi kordama jäetud. Kesksetes rollides Ita Ever, Eino Baskin, Maria Klenskaja, Henrik Normann, Madis Milling jt populaarsed näitlejad. Seriaali stsenarist on Peep Pedmanson ning lavastaja Ivo Eensalu.