Logo

Meie aasta Austraalias

Meie ring maakera kuklapoolel hakkab täis saama. Viimases saates jagavad Andres ja Kristjan meiega oma Austraalia-päevikut. Vaatame, millised olid nende reisi edetabelid.
Eesti
2016
Osa 28 - Viimane!
Meie ring maakera kuklapoolel hakkab täis saama. Viimases saates jagavad Andres ja Kristjan meiega oma Austraalia-päevikut. Vaatame, millised olid nende reisi edetabelid.
Osa 27 - Nokklooma jälil
Nokkloom on pelglik vaiksetes jõgedes pesitsev loom, kes tüüpilise Austraalia fauna esindajana on kukruga ja muidugi mürgine. Kui maailmarändurid viisid ta kunagi Austraaliast Euroopasse, ei suutnud publik uskuda, et nokkloom päriselt olemas on, ning kahtlustasid, et rännumehed on eluka sensatsiooni tekitamise eesmärgil ise kokku liiminud.
Osa 26
Meie aborigeenist sõber Bess sündis ja kasvas puu all ja sai ise emaks juba lapsena. Nüüd on ta üks väheseid aborigeene, kes võitleb oma rahva õiguste eest. Tänaseks üle maailma kuulusa aktivisti ja poliitiku Bess Price’i uksed on Alice Springsi peatänaval kõigile avatud, nii kaua kui ei küsita raha ega alkoholi.
Osa 25 - Kuidas läbida 14563km
Meie ratastel maja teeb Austraalias 14563km pikkuse tiiru. Autojuhtide väsimus on kogu rahva südameasi. Vabatahtlikud töötavad Austraalia teedel autojuhtide ärkvelhoidjaina. Meie lärmakas masinas pole muidugi uinuda võimalik. Andres palub omale suisa vaikuse minuteid.
Osa 24 - Sinimäed
Austraallaste üks praeguseid lemmikpuhkepaiku Sinimäed on punkt, mis jäi valgete poolt sajanditeks vallutamata, sest sadu meetreid püstloodis seina ning sõjakad pärismaalased olid pikka aega takistuseks. Nüüd on paik aga nii populaarne, et asume võitlusesse telgikonkurendiga. Kohtame lüüralindu. Öösel keegi hingab meie telgi kõrval.
Osa 23 - Eestlased Austraalia juhtivkohtadel
Austraalias elab ja töötab hinnanguliselt 10 000 eestlast. Kaugeltki mitte kõik ei higista farmides, vaid paljud töötavad avara väljavaatega juhtivkohtadel. Oleme töövarjuks Melbourne’i lennutorni lennujuhtidel ning Sydney laevatakso kaptenisillal. Milline tore päev lastele!
Osa 22 - Austraallased on eestlased
Austraalia ja Eesti on nii mõneski mõttes sarnased. Nii meil kui neil elavad tublid ja tarmukad inimesed, kes soovivad olla maailmas esirinnas. Kui eestlastel on kiiking ja naisekandmine, siis Austraalias elame kaasa maailmarekordi püstitamisele charlestoni tantsimises ja võistleme mürgiste kärnkonnade võiduajamisel.
Osa 21 - Austraalia veidrikud
Austraalia on täis vahvaid inimesi. Kohtame kodutut jalgratturit, kes väntab mandrile tiiru peale koos oma pärlkanaga ja vanameest, kes elab koos ulakate kängurudega, kelle leivanumbriks on televisiooni pääsedes saatejuhtidel pükse maha tõmmata.
Osa 20 - Hammas hamba vastu
Ükskõik, kus rändur Austraalias telgi lahti lööb, külastab teda suur hulk kõndijaid, vilistajaid, hüppajaid ja hambaplagistajaid. Lapsed on igatahes hambuni relvastatud.
Osa 19 - Kuidas reisida lastega?
Hurraaderii, hurraaderaa, küll rõkkaks rõõmust maakera, kui kõik maailma võim võiks olla laste käes. Kuidas reisida lastega, on üks sagedasemaid küsimusi meie perele. Nagu perekonnarahu saladuse valdajad teavad - tuleb vabatahtlikult loovutada võim. Niisiis – nüüdsest otsustavad Andres ja Kristjan!
Osa 18 - Uluru – Austraalia kivist süda
Rohelise mandri suur punane kivist süda Uluru on Austaraalia sümbol. Lummav fotodel, veel võimsam elus. Siia kohalejõudnud unustavad garanteeritult 2500 km piinavat kõrbeteed, sest see maagiline monoliit ei jäta kedagi ükskõikseks. Tuuli tantsib kogu täiskuuöö, poistest saavad luuletajad ja sellega kaasnevad ka esimesed küsimused seksi kohta.
Osa 17 - Eestlased Austraalia farmides
Tuuli, Arbo, Andrese ja Kristjani seiklus maakera kuklapoolel jätkub uute osadega! Usin eestlane on Austraalia farmides väga nõutud töötaja. Arbo otsustabki Eesti töörahva lippu kõrgel hoida, kuid läheb banaani-farmis matšeetega rassides liigagi hoogu ja jääb seetõttu äärepealt oma kõige olulisemast kehaosast ilma...
Osa 16
Kui eelmises osas hoiatati Tuuli perekonda olendite eest, kes meelitavad lapsi maa alla, siis nüüd satutakse linna, mis on sõna otseses just sinna - maa alla - ehitatudki. Maa all on majad, kohvikud, hotellid, poed ja isegi kirik. Lapsed kohtuvad nähtamatu lauljaga.
Osa 15
Tuuli Roosma, tema elukaaslane Arbo ja nende 7-aastased kaksikud Kristjan ja Andres avastavad eksootilist Austraaliat. Humoorikas, soe ja sõbralik telesari toob ekraanile selle toreda Eesti perekonna seiklused, tähelepanekud ja juhtumised maakera kuklapoolel.
Osa 14 - Kõrb
Austraalia kõrb on eestlase mõistusele midagi hoomamatut. Tuhandeid kilomeetreid kuuma tühjust. Uskumatud liiva-elukad, metsikud inimesed, maa-alune linn. Austraalia kõrb pakub alati võimalust, et meistki võib kusagil keset mõõtmatuid avarusi saada luukere.
Osa 13
Tuuli Roosma, tema elukaaslane Arbo ja nende 7-aastased kaksikud Kristjan ja Andres avastavad eksootilist Austraaliat. Humoorikas, soe ja sõbralik telesari toob ekraanile selle toreda Eesti perekonna seiklused, tähelepanekud ja juhtumised maakera kuklapoolel.
Osa 12 - Krokodillid ja kaasuarid
Troopika on Austraalia kõige põnevam, aga ka kõige ohtlikum piirkond. Siin elutseb kõikjal jõgedes ja ookeanis Austraalia hirmsaim kiskja – krokodill. Seega käime ujumas kiiresti ja ühekaupa – nii et üks ujub ja teised peavad hambuni relvastatult vahti. Kohtume dzhunglis haruldase ja kauni suure linnu – kiiverkaasuariga. Seda kõige ohtlikumas situatsioonis, kus isa valvab uudishimulikku tibu. Kiiverkaasuar tapab inimese täpse jalahoobiga. Seekord päästavad alalhoidlikud Andres ja Kristjan oma uudishimulikud vanemad.
Osa 11 - Üksikul saarel
Sõidame saarele, kus 12 aastat tagasi elasime nagu jumal meid lõi, inimtühjal rannal koos haidega kala püüdes. Nüüd jääme tõsisesse hätta, sest mage vesi, mille oleme kaasa tassinud, on mürgine ja ei kõlba juua.
Osa 10 - Hiidvaraanid ja kookaburrad
Pakime toidu- ja veevarud nädalaks ning suundume oma salajasse paika, kus meie kaaslasteks on vaid kookaburrad ja hiigelvaraanid. Leiame aborigeenide kaljujoonised ja kaome veeauku.
Osa 9 - Imeline uus maailm
Austraalias on küla nimega Nimbin, mis on rajatud hipide unistustele – terve küla, mille lõid ja mida valitsevad siiani lillelapsed ja mis plaaniti elama ilust ja armastusest. 40 aasta tagusest unistusest on tänaseks väga vähe järel, nüüd võib paika nimetada sotsiaalseks eksperimendiks ja Austraalia narkopealinnaks. Külaplatsil läheme tülli aborigeenidega, kes nõuavad oma osa.
Osa 8 - Ohtlik ja võrratu ookean
Tuuli hoiatab lapsi laine eest, mis viib endaga kaasa, satub aga ise RIP lainesse. Samuti hoiatab tapvate meduuside eest, ent saab ise pudelmeduusilt kõrvetada. Lastele ulatab ookean aga terekäe – nad saavad sõbraks kahe vee-asukaga: ühe surfiõpetaja Zeroga ja ühe muhk-hiidhuul kala Mollyga.
Osa 7
Tuuli Roosma, tema elukaaslane Arbo ja nende 7-aastased kaksikud Kristjan ja Andres avastavad eksootilist Austraaliat. Humoorikas, soe ja sõbralik telesari toob ekraanile selle toreda Eesti perekonna seiklused, tähelepanekud ja juhtumised maakera kuklapoolel.
Osa 6
Aborigeenide festivalil saime tuttavaks üheslimse Piraadiga, kes kutsub meid oma aborigeeide ellu. Piraat on küll enne meie tulekut nädal aega koristanud, ent endiselt jagame maja umbes tuhande surmavalt mürgise ämblikuga. Piraadi külmkappi ei ava tema sõbrad kunagi, sest sealt kukuvad välja surnud varaanid, maod ja kookaburrad.
Osa 5 - Aborigeenid
Austraalia kõige tähtsam päev on "Austraalia päev", millega tähistatakse hetke, mil valge mees torkas Austraalia pinnasesse Suurbritannia lipu. Pidustustega unustatakse muidugi, et sama päev tähistab aborigeenidele orjastamise algust. Demonstreerimaks poolehoidu siinsetele pärismaalastele osaleb Tuuli vabatahtliku töötajana aborigeenide festivalil, millega nemad tähistavad “ellujäämise päeva”.
Osa 4 - Vombati hambad
Andres ja Kristjan tahavad saada issi jälgedes dokumentalistideks ning teevad algust nüüd. Õnneks ei pea väikesed filmimehed majast kaugele minema, ei tule roomata mudas ega sulpida soos – loomad ja linnud tulevad ise lapsi uudistama. Filmimehel peab alati ka õnne olema - Kristjan püüab kinni muidu toriseva olekuga vombati naeratuse.
Osa 3
Saame kätte oma auto koos kõigi vajalike dokumentidega ja sõit võib alata! Kõik oleks ilus, aga juba esimestel sõidukilomeetritel praeme kuumuses. Auto konditsioneer on katki, õuest tungib salongi 50 kuumakraadi ja uut konditsioneeri ei taha keegi paigaldada. Külastame iga natukese aja tagant bensiinijaama, et ennast riiulite vahel patseerides jahutada. Lapsed juubeldavad süllekukkunud jäätiseõnne üle. Nende arvates võiksime teha sarja “Meie aasta Melbourne’i bensiinijaamas”.
Osa 2 - Tasmaania
Saatesarja teises osas sõidame Austraalia kõige maagilisemale saarele - Tasmaaniasse. Võtame osa kuulsast vikerkaarefestivalist ja lapsed näevad nokklooma nokka.
Osa 1
Tuuli Roosma perekonna seiklused Siberis ja Hiinas võlusid sadu tuhandeid televaatajaid. Nüüd on aeg uuteks vallutusteks - seekord avastavad Tuuli, Arbo ja nende kaksikutest pojad Kristjan ja Andres eksootilist Austraaliat. Humoorikas, soe ja sõbralik sari toob ekraanile nende rännud ja avastused maakera kuklapoolelt.