Logo

Mürka: viimane lahing

Eesti kõigi aegade edukaima korvpalluri Martin Müürsepa säravat karjääri kajastanud saatesari "Mürka: viimane lahing" sõidab kokkuvõtvas osas Belgradi, kus Müürsepp kohtub oma serblasest treeneri ja mentori, Euroopa korvpalli vaieldamatuks legendiks tõusnud Dušan Ivkovićiga. Saatejuht Marko Kaljuveer usutleb Müürsepa väärika lahkumismängu Viimane Lahing peakorraldajat Sten-Erik Jantsoni, olümpiavõitjat Tiit Sokku ja kauaaegset treenerit Jaak Salumetsa. Režissöör Sander Allikmäe, toimetaja Lauri Lippmaa.
Eesti
Osa 12
Seiklusliku saatesarja lõpuosa viib Eesti kõigi aegade edukaima korvpalluri Martin Müürsepa koos saatejuht Marko Kaljuveeriga maailma meelelahutuspealinna Las Vegasesse. Ühtlasi kohtub Martin vana sõbraga Ateena AEK päevilt, 216-sentimeetrise inglase Andrew Bettsiga.
Osa 11
Tänases osas külastab eesti kõigi aegade edukaim korvpallur Martin Müürsepp koos saatejuht Marko Kaljuveeriga kõigi kolme Balti riigi pealinnu. Riia loomaias teatab Läti endine tippkorvpallur Roberts Štelmahers, millist looma Mürka talle meenutab. Vilniuses kohtub Martin oma endise treeneriga Venemaa klubikorvpalli päevilt, Leedu korvpallilegendi Valdemaras Chomičiusega. Koduses Tallinnas võtab Mürka aga Toompea nõlva all mõõtu oma ammuse rivaaliga tänavakorvpalli päevilt, peaminister Jüri Ratasega. Režissöör Sander Allikmäe, toimetaja Lauri Lippmaa.
Osa 10
Tänases osas jätkab Eesti kõigi aegade edukaim korvpallur Martin Müürsepp koos saatejuht Marko Kaljuveeriga rännakut juudiriigis. Kohalike vaatamisväärsustega tutvumise kõrval satub Mürka muuhulgas ka klaveripoodi, kust leiab musitseerimas oma vana sõbra ja mentori, tuntud USA-Iisraeli koomiku Lazy Gordoni. Režissöör Sander Allikmäe, toimetaja Lauri Lippmaa.
Osa 9
Tänases osas jõuab Mürka koos saatejuht Marko Kaljuveeriga pühale maale Iisraeli, kus tema rahvusvaheline karjäär pärast Rootsit ja enne NBA-d hakkas tuult tiibadesse saama. Iisrael on Martinile oluline riik, kust ta on endale saanud nii häid sõpru kui ka värvikaid mälestusi. Režissöör Sander Allikmäe, toimetaja Lauri Lippmaa.
Osa 8
Tänases osas jätkab Mürka koos saatejuht Marko Kaljuveeriga reisi neis paikades, kus ta omal ajal mängis ja kus teda tänini hästi mäletatakse. Mürka meenutab põnevaid seiku ja kutsub oma meeskonda vanu võitluskaaslasi, kelle hulgas on mitmeid nimekaid mängijaid. Saate režissöör on Sander Allikmäe, toimetaja Lauri Lippmaa.
Osa 7
Tänases osas jätkab Mürka koos saatejuht Marko Kaljuveeriga reisi neis paikades, kus ta omal ajal mängis ning kus teda tänini hästi mäletatakse. Mürka meenutab põnevaid seiku ja kutsub oma meeskonda vanu võitluskaaslasi, kelle hulgas on mitmeid nimekaid mängijaid. Saate režissöör on Sander Allikmäe, toimetaja Lauri Lippmaa.
Osa 6
Tänases osas jõuab kadunud poeg Mürka viimaks koos saatejuht Marko Kaljuveeriga korvpalli unelmate liiga NBA rüppe tagasi. Kunagine koduklubi Dallas Mavericks võtab teda vastu äärmiselt soojalt. Mürkat ja temaga USA-s koos reisivat meeskonnakaaslast Chris Ansteyt tulevad embama teiste hulgas ka sakslasest NBA superstaar, juba 20 hooaega Dallase särgis mänginud Dirk Nowitzki, kunagine võitluskaaslane Michael Finley ja praegune peatreener Rick Carlisle. Mürka on kodus!
Osa 5
Tänases osas sõidab Mürka koos saatejuht Marko Kaljuveeriga külla lõunanaabritele. Riia loomaaias kohtume kunagise nõukogude noortekoondise kaaslase Roberts Štelmahersiga, kelle jaoks on Mürka selgelt ühe paindliku elusolendi moodi. Vilniuses aga räägib Leedu korvpalli elav legend ja Martini endine treener Valdemaras Chomičius millist potentsiaali ta meie korvpalluris nägi.
Osa 4
Tänases osas reisib Mürka saatejuht Marko Kaljuveeriga muu hulgas Rootsi ja meenutab keerulist lapsepõlve. Emaga kasvanud andeka korvpallipoisi treeninglaagrid nõukogude noortekoondises jätsid jälje koolitööle, samuti avaldasid negatiivset mõju kahtlased sõbrad. Päästev võimalus avanes siis, kui Martin sai õe juurde Rootsi sõita ja oma esimesest välisklubi palgast hakkas ka ema toetama. Ema ja õe kõrval saavad saates sõna ka läti endine korvpallur Roberts Shtelmahers ja Leedu korvpallilegend Valdemaras Chomicius.
Osa 3
Mürka jätkab seiklust Venemaal ja siirdub pealinna Moskvasse, kus käib ära saunas ja oma kunagise koduklubi CSKA suurejoonelises kompleksis, kuhu filmima pääsemiseks andis loa kaitseminister isiklikult. Lisaks nõukaaegse noortekoondise esimesele toakaaslasele Zahar Pashutinile kohtub Mürka ka hea sõbra Anton Judiniga ning legendaarse treeneri Stanislav Jerjominiga, kes paljastab põhjused, miks ta eesti pallurit niivõrd kõrgelt hindab.
Osa 2
Mürka jätkab seiklust Venemaal ning pärast kerget trenni spordihallis siirdub koos sõprade Valja ja Savrassiga Krasnodari ööelu uudistama. Õhtu lõpeb eliitklubis, kus sõpradele jääb üllatuslikult pihku karaokemikker. Tippsport, vaba aeg ja lõõgastumine tõstatavad mõistagi paljude jaoks valusa teema - alkohol ning selle võimalik laastav mõju.
Osa 1
Seiklussari viib vaataja meelelahutuslikule teekonnale, mille kestel käib saatejuht Marko Kaljuveer koos eesti aegade edukaima korvpalluri Martin Müürsepaga läbi Mürka profikarjääri rajad nii Venemaal, Rootsis, Iisraelis, Kreekas kui USA-s ning kutsub saabuval sügisel peetavale tähtede mängule oma Euroopa meistritest, karikavõitjatest, NBA-lastest kui olümpialastest vanu võitluskaaslasi. Esimeses osas külastab Mürka oma sõpru Valentin Kubrakovi ja Aleksei Savrasenkot. Venemaal olles tuleb muuhulgas minna ka seiklusrikkale kalaretkele. Mis täpsemalt õngekonksu otsa satub ning kes meestest suurema saagi kogub, näete juba saatesarja avaosas.