Logo

Eestlane ja venelane

Tõnu (Henrik Normann) ja tema naine Sirje (Pille Lukin) kolivad Tallinnasse uude kortermajja. Tundub, et nad on siin oodatud! Igatahes venelastest naabrid Miša (Eduard Toman) ja Maša (Larissa Savankova) ei lase uutel asukatel hetkegi omaette olla ega igavust tunda. Vaip seina, piduriie selga, soolad-leivad lauale. Hoopis väiksemat vaimustust ilmutab kiuslik naabrimutt (Anne Paluver), kes topib oma nina igaühe probleemidesse ja kui probleemi ei ole, siis oskab ta selle hoobilt tekitada...
Eesti
2008
Osa 12 - Rikkad lapsed, vaesed vanemad - Hooaja viimane!
OÜ Peer on asendusvanemateks kohaliku rahaeliidi võsukestele ja Friidal tekib tõsine plaan rikkurite järelpõlvest inimesed kasvatada. Lastekaitsja Einaril tuleb laste õiguste ja heaolu tagamiseks kentsakas olukord üle vaadata.
Osa 11 - Kuidas raha pestakse...
Ühisfirma sukeldub koristusärisse. Kuni selleni välja, et Tõnul ja Mišal tuleb korstnasse ronida. Koristusäris on kõvaks teenusepakkujaks maffia ja OÜ Peerul ei jää muud üle kui oma positsiooni eest turul raevukalt seista.
Osa 10 - Talu
Eestlased ja venelased on asendustalunikeks. Piim ei tulegi lehmast nii kergelt ja kana ei munegi kümne kaupa pakendis! Sannul tuleb tuliste ratsapiigade eest hoolt kanda. Muti tarmukust pärsib mõnevõrra hullu lehma tõbi...
Osa 9 - Me teeme ilma
OÜ Peer teeb televisioonis ilma. Tsüklonitel Sirje ja Inga on raskusi Ilma Tõnni käeviibutustele allumisega. Friidamutis ärkab keskkonnakaitsja, tema tähelepanu alla satuvad nii Muuga kentsakas seenepõld, kui ohus Tuhala nõiakaev.
Osa 8 - Laboratoorium
OÜ Peer tegevusskaala ulatub sel nädalavahetusel dopinguproovidest-toidutervishoiuni. Tippsportlane tuleb iga hinna eest alusetust dopingusüüdistusest puhtaks pesta. Toiduainete sees olevate e-ainete testimiseks tuleb laborirottide puudumisel kasutada Tõnu.
Osa 7 - Teeme ära
Friida lõpetab kiiresti Tõnu soleerimise luksusautosid remontiva töökoja juhatajana ning ta kohtutäituri omavoli vastu suunatud kodanikualgatus "Tissid Paljaks" pälvib rahvusvahelist tähelepanu.
Osa 6 - Inimene õpib kogu elu
Ehituskoolitaja Einar teab, et jumal ei lao inimese selga rohkem tsemendikotte kui see kanda jaksab. Arstidelt kinnitust saanud Friida usub, et tal on elupäevi kahe nädala jagu. Ta võtab kiiresti päikeselaenu ning hoolitseb sõpradele kingitusi tehes enda mälestuse kustumatuse eest.
Osa 5 - Kerge jõustik
Hullunud inglise teivashüppefanaatikute väärkohtlemise järel Tõnuga rahulolev klient pakub OÜ Peerule tänutäheks sportlikku lõõgastavat kergejõustikupaketti. Sannu suurepärane odavisketulemus saadab Miša malelaua tagant taastusravisse.
Osa 4 - Eesti matus
OÜ Peer osutab kaasaegset tavanditeenust, koos Inga telefonimüügi, Sannu survepesu ja reaalsete nanorobotitega. Mutt haarab ohjad. Surm osutub talle jõukohaseks erialaks, mistõttu tuleb ümbritsevatel oma elunatukestel silm hoolsamalt peal hoida.
Osa 3 - Vene köök
Eestlased-venelased rabelevad tippköögis. Kokamüts on sedapuhku Miša peas ja endine tunnustatud Viru hotelli peakokk Friida on tõrjutud juurvilju tükeldama. Ootamatult sisse sadanud restoranikriitik Einariltuleb see supp ära süüa
Osa 2 - Brigaad
Värskel eesti-vene kiirabibrigaadil on toetuda ainult haigekassa õudusunenäo, Friidamuti hindamatutele kogemustele patsiendina. Miša teeb lähemat tutvust elektrishokiaparaadiga. Endi abistamisega saadakse hakkama, vähemalt sinnamaani, kuni teed ristuvad loomaaiast põgenenud habekaku ja tema poolt lõhki rebitud Einariga.
Osa 1 - Rannavalve
Karmis olelusvõitluses ellu jääda üritav eestlaste-venelaste ühisfirma P.E.E.R. vastutab supelranna turvalisuse eest. Friidamutil ja Sannul tuleb rahulolematu kliendi vastu jõudu kasutada ja Tõnul ning Mišal reaalse terrorismijuhtumiga silmitsi seista. Muidu nagu iga teinegi päev rannas - päike, ilusad pruunid inimesed, liivaluidetel koerte needsamused... ulgumerel triivad merehädalised.
Osa 12 - Rakvere romanss
Rikas, inimene võib endale nii mõndagi lubada ja nii muretseb Friidamutt hooaja lõpusaates enesele eluõhtu möödasaatmiseks mõnusa puhke- ja rahupaiga. Selle eest, et tal seal hetkekski rahu olema ei saaks, hoolitsevad kogukonna teised liikmed energiat säästmata. Miša ja Inga leiavad üksteist taas, Sannu ning Heiki astuvad unelmate ametisse, mida nad esimest korda ka oma spetsiifikale vääriliseks peavad.
Osa 11 - Miks te arvate, et rikas on lihtne olla
Tõnu avastab et masu on viimaks külmkappi jõudnud ja see on täiesti tühi. Friidamutt üritab tõestada, et vaese elu päikese all on rikka omast tunduvalt lihtsam. Miša nokitsemishobi saab tagasilöögi ning heitunud Inga põgeneb kodust. Sannul ja Heiki seevastu saavad teada mis on töö lõhn. Eriti kui sa ei tööta lillepoes.
Osa 10 - Las mu kullakesel olla üks hea päev
Friida langeb ebaausa konkurentsi ohvriks ja kaotab osa oma elegantsest väljanägemisest. Oljale tuleb idee parameedikuks õppida. Kriisijuhtum ei lase ennast kaua oodata ja tal tuleb koos Sannuga, teadmiste puudumisel, inimese päästmisele loominguliselt läheneda. Miša ja Tõnu kaevavad Muti maamõõdu platsilt välja midagi, mis Friidamutile eluisu tagasi toob.
Osa 9 - Keegi ei müü, keegi ei osta, kellelgi pole raha
Linna reisisaatjate read hõrenevad Sirje heameeleks Tõnu võrra. Sannu on sunnitud isarolli sisse elama, kuigi sellist last ei suutnuks ta ka oma kõige hullemas hirmuunenäos ette planeerida. Olja jääb tänaval silma ülejäänud kogukonnas kirgi kütva tegevusega ja Friidamutil tuleb seoses sellega tegeleda alusetute süüdistuste ümberlükkamisega.
Osa 8 - Jalgpall ja konservinäoga miin
Jalgpalli MM on kestnud nädala ja täpselt niikaua pole Miša ja Tõnu teleka eest tõusnud. Sirje ja Inga plaan ülejäänud kolm nädalat jalgpallipidu ühe ropsuga lõpetada kukub haledalt läbi - neist kahest ei saa sellele suurele mängule konkurente. Friidamutile tehakse etteheiteid ümbrikupalkade maksmise eest, Sannu satub maamõõduplatsil üsnagi eluohtlikku situatsiooni.
Osa 7 - Me saame lapse
Sirje propageerib eksootilisi loodusravimeid, Inga rasedustest osutub positiivseks ja seletamatul kombel levib rasedus kogukonnas pandeemiana. Meestel on argisemad mured, Sannul õnnestub rolleri alla jääda ja Mišal piletita sõidu eest Tõnu käest sakutada saada. Enda raseduse ehtsuses sügavalt kahtlev Friidamutt kasutab ajurakke ja lahendab efektselt kogu müsteeriumi.
Osa 6 - Lihtsalt mürgitus...
Suitsetamise jätnud abikaasa närvilisus ja liigsöömine panevad Sirje proovile. Inga nö. alastipildid lekivad Tõnuni ja Miša peale solvunud elukaaslane lobiseb välja eelmises seerias tema ning Heiki vahel toimunu. Heikil on keretäis soolas, mõra kogukonnas ähvardab ületamatuks paisuda. Friidamutil tuleb läbirääkija rolli kehastuda ning katkised otsad uuesti kinni sõlmida.
Osa 5 - Nüüd üles, needus keda rõhub
Firma siseneb maamõõduturule ja juhataja tegeleb ennastsalgavalt meeskonna moodustamisega. Üliagarusest tingitud õnnetus rahustab ta maha ja need kes kahtlesid Friidamuti südame olemasolus peavad pettuma. See on tal täiesti olemas, suur, soe ja rütmist väljas. Miša selja taga, Inga ja Heiki poolt keedetud "supp" tikub hapuks minema. Eestlastel ja venelastel tuleb inimlikkust üles näidata ja selles suhtes ei vea nad seekordki alt.
Osa 4
Ehitusfirma BAM läheb mullina lõhki ning juhataja Friida üritab vahendeid valimata mängust lahkuda. Sirje ja Inga on kohalikul illegaalsel turul taskukohaste hindadega pakutavate iluteenuste rägastikku lootusetult ära eksinud ning Tõnul ja Mišal tuleb oma kallimate algupärase välimuse säilitamise nimel kurja vaeva näha.
Osa 3 - Kõik inimese heaks, kõik inimese õnne nimel
Heiki Hispaaniast kaasatoodud jamade klattimiseks tehtud ehitusfirma, BAM, Friidaga eesotsas, alustab täistuuridel. Kogemuste puudumise korvab teotahe, kaasatud on kogu seltskond - kopp lüüakse maasse. Kes hakkavad laskmata karu nahka müüma, kes karu laskmiseks püssi otsima. Milline see nö. karu välja nägema peaks, ei tea tegelikult keegi. Noort, tuliselt alustanud firmat ähvardab päeva lõpuks noorelt kõrbemine - maffia poolt maja vundamendi alla planeeritud hämar saladus ujub pinnale, haiseb Interpoli järele ja lõhnab ka niisama vastuvõetamatult.
Osa 2 - Töö tegi ahvist inimese
Tõnu saab tööd. Sirje on elevil, elu on paremaks muutumas ja nüüd on üle pika aja jälle põhjust nii kataloogidest mööblit tellida, kui värsked reisipakkumised üle vaadata. Inga piinab Mishat tervisliku toiduga. Hispaaniast naaseb äraaetud olekuga peretuttav Heiki toob Friidale paksu pahandust. Niisamuti Sannule ja Oljale, kelle tagatoas ta oma haavu lakkuma asub. Päeva lõpus, Tõnu uue ameti selgudes, tuleb Sirjel valusavõitu klomp alla neelata ja edev mööblitellimus tühistada.
Osa 1 - Surnust üles ja eluga edasi
Ajad on rasked, töötu rasvaseid sõrmi ei laku ja Tõnul jäävad need Sirje kaasabil sedapuhku külmkapi ukse vahele. Solvunud eestlane pakib asjad, pageb ning tema ülesotsimisega tuleb ülejäänud seltskonnal kurja vaeva näha. Peale Inga, temal on aega Miša raadioga rivaalitsemiseks. Kadunu leidmiseks kaasatakse sensitiivsed jõud ja need lasevad valmistuda halvimaks. Ainukesena Miša ei kaota pead, tema positiivne mõtlemine leiab kinnitust ja leinariietes Friidamutil tuleb tegeleda ennatliku kaastundeavalduse ajalehest kustutamisega.
Osa 13 - Teraapia ja taimeriik
Sannu upub internetti, Olja otsib selle vastu rohtu. Sirjele on tekkinud öine austaja, Tõnule uus teraapiline hobi. Friida ja Inga lõbustavad Mišat. Taadu läheb seenele, Sannu avastab looduse suure ime.
Osa 12 - Eesti-vene duell
Miša võtab kahevõitlust tõsiselt, aga Taadu on vana rahu ise. Friida ja Inga vaidlevad omavahel mehed sirgeks. Tõnu analüüsib Sirje hingeelu, Friida pihib Sirjele tõe. Duelli tulemuse otsustab relvade valik.
Osa 11 - Olevik ohverdab, tulevik ähvardab
Friida utsitab Mišat tegudele, Miša teeb omamoodi järeldused. Olja kipub soojale maale, raha pole. Õnneks kubiseb internet ideedest. Tõnu peab lahendama raske isikuvastase kuriteo. Taadu seisab silmitsi tõsise väljakutsega.
Osa 10 - Kuutõbi ja varajased vastlad
Miša näeb valgustuslikku und. See paneb Inga muretsema ja Friida tegutsema. Sirje ja Tõnu vahel tõuseb tüli. Olja hakkab lepitajaks ja Sannugi ei pääse niisama. Taadu läheb ehale.
Osa 9 - Aus kaup ja tuli takus
Sirje nutab kutsikaid taga. Taadu taipab, mis on tulnud tema ja Friida vahele - maja! Friida ise kütib notarit. Sannu kuuleb isalt tarkusi. Olja õpib, mis eestlastele meeldib ja proovib teooria kohe praktikas järgi. Miša hoiab ära kohutava õnnetuse.
Osa 8 - Igaühel oma pesa
Miša on jännis ja plindris, aga Tõnu näeb tunneli lõpus valgust. Paraku ainult enda jaoks. Olja paljastab oma mineviku. Inga maja kohale ilmub tume vari - Aleksi testament! Sirje ei kipu ämmaks saama.
Osa 7 - Meri, koer ja puuhalg
Miša pannakse rakkesse. Taadu tuleb Sannule appi, et Olja mälu järele aidata. Meri lööb Friida unistused lõkkele. Inga ei oska olla. Tõnu ja Sirje õpivad koeraomaniku rolli.
Osa 6 - Vene laps ja eesti asi
Sirje saab teada tõe, Tõnu saab tütre. Friida teab, kes on Ingale parim, Miša ise ei ole väga vaimustatud. Oljale tuleb esimene tükk mälu tagasi. Üks mees tehakse poliitikuks ja Taadu teab, mida rahvas tahab.
Osa 5 - Unistused ja mälud
Tõnu ja Sirje osutavad majutusteenust. Ingal endal muret pole. Friida ümmardab Mišat, omakasu mängus. Mäluta tüdruk leiutab minevikku. Murelik Sannu hakkab isa provotseerima.
Osa 4
Mehed otsivad oimetule plikale ulualust. Üle piiri hulpinud saar ei anna rahu. Kuhu ja kellele sokutatakse Inga? Sirje viskab villast, aga Friida-muti idee on tõsine. Võõras tüdruk pakub esimese üllatuse.
Osa 3 - Minemine on tagurpidi tulemine
Uunol on Friidaga tõsi taga, aga mitte kauaks. Üks neiu kaotab teadvuse ja sealt alates sünnitab ühe häda teise järel. Mehi tekib tema ümber juurde, üks nõutum kui teine, aga kamba peale targad. Ingale korraldatakse uhke soolaleiva-lahkumispidu, et oleks kaks ühes, vaesed ajad ikkagi. Keset pidu saabub paha uudis.
Osa 2 - Oli hommik, tuli õhtu
Saame teada, kuhu kadus Maša ja mis juhtus Katjaga. Tõnu ja Sirje veavad Miša peale kihla. Friida-muti ellu sajab külaline möödunud aegadest: tütar! Aga kuhu tütar mahutada, kui koer on ees? Ja Taadul on päris hullud plaanid.
Osa 1
Tõnul ja Sirjel on selja taga puhkus, mille tulemus on traagiline nagu puhkustel ikka: puhatud on kõigest muust, kuid mitte teineteisest! Selle nuhib Friida-tädi kohe selgeks. Õnneks on muu tegelaskond siiski piisavalt naiivne ja unistab paremast elust, näiteks on pulmi oodata! Kui ainult üks sell ei oskaks prügikotiga sattuda valel ajal valesse kohta. Ja kui Mišal poleks veelgi suuremat muret... - kus on tema naine ja laps!?
Osa 12 - Au ja sammas
Mutt astub lahingusse Taadu eest ja vastu. Heiki ja Sirje on mures, mida äiaga ette võtta. Sannule saabub kuri kiri. Aga kuhu tal ennast peita on? Venelased ei mõista meite muret.
Osa 11 - Dilemad ja duellid
Sannu ei mahu enam oma koju. Katja teab lahendust, mis teeb asjad ainult hullemaks. Tõnule ei meeldi mitu asja, Sirje viskab koera välja. Mišaga lepitakse ära, aga duell tuleb ikkagi.
Osa 10 - Tere tulemast, nael kummi
Liigne tegelane oma ülearuse suu ja muuga lööb uppi senise elurutiini. Miša ootab Mašat koju tagasi, aga Venemaal lonkab isegi lennuilm. Tõnu teeb pätti ja ise sööb seda suppi.
Osa 9 - Mäss ja kondivalu
Hinnad kerkivad, miks keegi ei tõsta kisa? Friida-mutt on jälle omadega läbi, aga Taadu on imeline distants-ravija. Sannu saab isa käest tüssata, Tõnu ise paneb kaalukausile oma enesehinnangu.
Osa 8 - Rakvere ja rannarõõmud
Taadu ei taha ennast masseerida lasta. Kes näpsab ravi endale? Maša sõidab Moskva poole, aga mida Miša Rakveres teeb? Miks keegi ei saa aega talle järgi tulla, kuigi kõik on ratastele aetud?
Osa 7 - Allergia ja nimekiri
Katja ei taha emaga Venemaale sõita. Ema arvab, et Sannu süül. Tõnu viib Taadu arsti juurde ja toob suvilast ära Sannu. Vanad noomivad noori. Taadu saab ametliku diagnoosi. Kas Maša saab kaasa nimekirja?
Osa 6 - Stress ja värvipimedus
Sannule ja Katjale leiutatakse arstitõendit, aga arstitõend vajab raha. Friida-muti stress nakatab isegi koera. Maalt tuleb sugulane. Lõpuks selgub, et väga ohtlik on mitte tunda meditsiinilisi võõrsõnu.
Osa 5 - Mets ja puu
Linnas on köögimööbel, hurraa! Suvilas heljub rukkiväli. Mutil on palju metsa. Mišat tõmbab doomino MM. Noored kaitsevad loodust. Aga vale puud ja vales kohas. Kapo sekkub.
Osa 4 - Rongisõit ja nõiarohi
Misha ja Tõnu sõidavad rongiga. Ühel naisel saab kõrini. Metsajooga rahustab alati. Isegi koera. Sannu avastab armurohu ja tahab seda rõõmu jagada. Ja Venemaal on metsa nagu Kuu peal kosmost.
Osa 3 - Metsajooks ja käsipidur
Kui ei jaga pea, jagavad jalad? Või kui jalad jagavad, pole pead vajagi? Tõnu saab teada. Miša ja Maša lähevad loodusesse, üks pahaaimamatult, teine mitte. Mutt ajab armuasju. Sirje ei ole elektrik.
Osa 2 - Ufod ja kelgukoer
Sannul saab kõrini. Ta läheb ära. Miša sekkub noorte ellu. Poleks vaja olnud. Mutt näeb üle hulga aja laia maailma. Sannu saab tulise asjaga vastu peab, Katja saab üldse valesti aru. Mutt ka.
Osa 1 - Köök ja kliima
Eestlased kolivad ära! Aga see neid ei päästa. Katjal on Heikile ütlemist. Jõe ääres otsitakse vaikust. Miša ajab naabrimuti koera hulluks, Maša teeb Sannuga üks-null.
Osa 6 - Mehed ja naised
Tõnu ja Sirje avastavad teineteise saladusi. Tõnu kurdab muresid Mišale. Ja tibinale ja mutile. Mitte ainult koeral pole jooksuaeg. Õhus on rahvustevahelise kiresõja hõngu. Heiki ja Sannu klaarivad arveid. Sirje päästab kõik kõige hullemast.
Osa 5 - SMS ja poliitika
Poliitka vallutab hoovi ja elamise. Ööbik lärmab. Isegi koer kardab. Tõnu tahab korda majja lüüa. Miša teab, kuidas see käib. Sirjel on mure, et Sannul on mure. Telefon pakub lohutust. Katjušal on jälle kõik pahasti. Ja siis jälle hästi.
Osa 4 - Mäss ja monument
Miša ja Maša teevad väljasõidu ja austavad tähtsat ausammast. Tõnu ja Sirje asuvad rünnakule, et vallutada endale palju uusi sõpru. Pitsa päästab. Mutist ei pääse üle ega ümber. Sannu tahab õppida, Katjuša avastab iseennast.
Osa 3
Koer aitab Tõnul autot pesta. Mišale meeldib Tõnu auto. Aga Tõnu tahaks, et tibinale meeldiks. Maša ja Sirje arutavad naiste asju. Mutt kaitseb oma koera territooriumi. Sannul on šokeeriv külaline. Miša aitab lahendada Tõnu rahamuresid. Katjuša põrutab taevasse.
Osa 2 - Prügi ja armuvalu
Tõnu (Henrik Normann) ja tema naine Sirje (Pille Lukin) kolivad Tallinnasse uude kortermajja. Igatahes venelastest naabrid Miša (Eduard Toman) ja Maša (Larissa Savankova) ei lase uutel asukatel hetkegi omaette olla ega igavust tunda. Tõnu teab prügist kõike ja rohkemgi, see tarkus ajab lausa üle ääre. Sander õpib iseseisvalt elus hakkama saama. Isa Mišat ründab põlvkondade konflikt. Naabrimuti sõdib kalahaisuga. Katjuša kihutab tööle. Venelased astuvad läbi ja tulevad külla.
Osa 1
Tõnu (Henrik Normann) ja tema naine Sirje (Pille Lukin) kolivad Tallinnasse uude kortermajja. Tundub, et nad on siin oodatud! Igatahes venelastest naabrid Miša (Eduard Toman) ja Maša (Larissa Savankova) ei lase uutel asukatel hetkegi omaette olla ega igavust tunda. Vaip seina, piduriie selga, soolad-leivad lauale. Hoopis väiksemat vaimustust ilmutab kiuslik naabrimutt (Anne Paluver), kes topib oma nina igaühe probleemidesse ja kui probleemi ei ole, siis oskab ta selle hoobilt tekitada...