Logo
Vaadatav -54 tundi

ESSE

Eestlasi on tabanud finantsvabaduse hullus. Tundub, et kõik investeerivad ja kes veel ei investeeri, see vähemalt plaanib seda kohe tegema hakata. Kas on tõesti võimalik, et me kõik võiksime elada dividendidest? Ja kui nii, siis kes teeb töö ära? Kui aga raha pärast ei peagi tööl käima, siis mida üldse oma eluga peale hakata? Neil põletavatel teemadel debateerivad saates: eimillestki omale ise eduka ärimudeli loonud Epp Kärsin, finantsvabaduse apologeet Marko Oolo, kullamüüja Jüri Martin, supersäästmist oma hobiks pidav saatejuht Heelia Sillamaa. Intervjuu ning finantsnõu annab vabariigi kõige kuulsam tuvi - Rahakratt. Saatejuht Eeva Esse.
Eesti
2022
Osa 10 - Truudus
Me elame aina kauem ja saaksime eluaja jooksul üles kasvatada mitu pesakonda järglasi. Aga kas seda peaks tegema ühe ja sama kaaslasega? Ilmselgelt tüdineme samast partnerist ning tänapäeva maailm soosib pigem katkiste asjade ära viskamist kui parandamist, see käib ka suhete kohta. Seega, kas truudus on tänapäeval enam üldse väärtus? Sellel olulisel teemal debateerivad: polügaamiast unistav abielumees akrobaat Vello Vaher, paljusid paare liitnud pastor Peep-Ain Saar, podcasti saatejuht noor abielunaine Katrin Hinrikus-Karu, avatud abielus isiksusetüüpide häkker Kaido Kubri. Oma kogemusest avatud suhest räägib Elsa Levo. Truudusest laulab duo Eeva Esse ja Mihkel Raud.
Osa 9 - Moodsa aja emadus
Emadepäevanädalal debateerime emaduse pingelisema poole üle. Ehkki praegusel ajal on lapsevanema tööd lihtsustamas nii poliitika kui ka moodsad abivahendid, tunnevad emad end sageli liiga suurte nõudmiste tõttu nurka surututena. Kuidas üksteist materdamise asemel toetada ning kas iga naine peaks emaks saama, neil teemadel debateerivad kolmekordne ema, kuuekordne vanaema ja ühekordne vanavanaema näitleja Katrin Karisma, pereblogija ja kahe lapse isa Meelis Tomson, lapsi mitte sooviv podcasti Tissident saatejuht Marianne Ubaleht ja Sony Music turundusjuht Irene Kivi. Kuna emadus lükatakse üsna sageli kaugemasse tulevikku, on aktuaalseks saanud munarakkude külmutamine. Sellest kogemusest räägib Katri Teller.
Osa 8 - Infosõda
Kas me kõik osaleme infosõjas? Kuidas infosõja sõdureid, relvi ja lahinguid ära tunda, kuidas ennast selles sõjas kaitsta ning kuidas mitte muutuda kasulikuks idioodiks kellegi teise agenda tahtmatu levitajana? Kas ja kuidas sõdida infosõdurina kui me seda soovime? Saatejuht Eeva Esse.
Osa 7 - Üksinduse pandeemia
Mida rikkam on riik, seda üksildasem on rahvas. Eestlastest elab üksinda veerand. Üksindus tapab rohkem inimesi kui suitsetamine või ülekaalulisus ning teadlaste hinnangul on just üksindusest saanud aastaks 2030 maailma suurim epideemia. Teemal debateerivad muusik Marek Sadam, sisulooja Nele Kirsipuu, kunstnik ja režissöör Sandra Jõgeva, ajakirjanik Kristina Herodes. Oma kogemusi jagab üksinda ümber maailma matkanud Anne Rudanovski. Üksindusest laulab Artjom Zavitski. Saatejuht Eeva Esse.